Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram

Rådavallen (plan 41)

Anläggning
Rådavallen
Adress
Rådavallen, 53196 LIDKÖPING
Zon
03
Kommun
Lidköping
Telefon
0510-275 96 
Plantyp
7 mot 7 
Underlag
Konstgräs 
Belysning
Ja
Omklädningsrum
10 st
Visa på karta
Bing Maps
Google Maps
 
Kommande matcher på hela anläggningen
Datum Tävling Match Plan
Röd text
= Ändrad matchtid
Augusti
2019-08-25 09:30 Pojkar, Div 9 Lidköping Råda BK Vit - Lidköpings FK Svart Rådavallen B-plan
2019-08-25 09:30 Flickor, Div 6 Vara Råda BK Svart - Falköpings KIK Vit Rådavallen
2019-08-25 09:30 Flickor, Div 7 Lidköping Råda BK - Mellby IK Rådavallen B-plan
2019-08-25 12:30 Pojkar, Div 9 Götene Råda BK Grön - IFK Skövde FK BlåVit Rådavallen B-plan
2019-08-25 12:30 Flickor, Div 6 Lidköping Råda BK Grön - Vinninga AIF Rådavallen B-plan
2019-08-25 15:00 Pojkar, Div 8 Trollhättan Råda BK Vit - IFK Trollhättan Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-08-25 15:30 Pojkar, Div 13 Skövde Råda BK Grön - Skultorps IF Rådavallen B-plan
2019-08-25 15:30 Pojkar, Div 11 Lidköping Råda BK Vit - Mariestads BK Blå Rådavallen B-plan
2019-08-25 18:30 Flickor, Div 8 Lidköping Råda BK Vit - Sils IF Röd Rådavallen B-plan
2019-08-25 18:30 Pojkar, Div 13 Götene Råda BK Blå - Skövde AIK Röd Rådavallen B-plan
2019-08-25 19:00 Flickor, Div 4 Lidköping Råda BK Vit - Skövde KIK Svart Rådavallen C-plan
2019-08-26 19:00 Damer, Div 4 Nordvästra Råda BK U - Sils IF U (9:9) Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-08-28 17:30 Flickor, Div 4 Lidköping Råda BK Vit - Nossebro IF Rådavallen
2019-08-28 19:15 Flickor, Div 2 Norra Råda BK - Hörnebo SK Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-08-29 19:15 Pojkar, Div 5 U15 Norra Råda BK - Gerdskens BK Svart Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-08-30 18:15 Damer, Div 2 Norra Götaland Råda BK - Götene FK Rådavallen A-plan
2019-08-31 11:30 Pojkar, Div 6 Norra Råda BK Vit - Våmbs IF Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-08-31 13:00 Herrar, Div 4 Norra Råda BK - Edsvära-Norra Vånga FF Rådavallen A-plan
2019-08-31 13:30 Flickor, Div 4 Skövde Råda BK Grön - Mariestads BoIS FF Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-08-31 14:30 Pojkar, Div 13 Lidköping Råda BK Svart - Ardala GoIF Rådavallen
2019-08-31 16:00 Pojkar, Div 4 Västra Råda BK - Grohed/Ljungskile Rådavallen Dinaplanen konstgräs
September
2019-09-01 09:30 Pojkar, Div 8 Norra Råda BK Grön - Lidköpings FK Röd Rådavallen C-plan
2019-09-01 12:30 Flickor, Div 6 Vara Råda BK Svart - Jung/Kvänum/EdsväraN.Vånga Rådavallen B-plan
2019-09-01 12:30 Pojkar, Div 6 Trollhättan Råda BK Grön - Vänersborgs IF Blå Rådavallen C-plan
2019-09-01 12:30 Pojkar, Div 14 Vara Råda BK Vit - Jung/Kvänum 10 IF Rådavallen B-plan
2019-09-01 15:30 Flickor, Div 4 Lidköping Råda BK Vit - Emtunga/Tråvad/Larv Rådavallen C-plan
2019-09-01 15:30 Flickor, Div 7 Lidköping Råda BK - Lidköpings FK Rådavallen B-plan
2019-09-01 15:30 Flickor, Div 8 Lidköping Råda BK Grön - Jung-Kvänum/Edsvära-N.Vånga Rådavallen B-plan
2019-09-01 17:00 Damer, Div 4 Nordvästra Råda BK U - Götene FK U Rådavallen A-plan
2019-09-01 18:30 Pojkar, Div 8 Lidköping Råda BK Grönvit - Lidköpings FK Svart Rådavallen C-plan
2019-09-02 19:30 Pojkar, Div 1 Västergötland 19+ Råda BK - Vallens IF Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-04 18:00 Damer, Div 4 Nordvästra Råda BK U - IK Gauthiod U Rådavallen A-plan
2019-09-05 19:15 Pojkar, Div 4 Västra Råda BK - Halvorstorps IS Gul Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-06 19:00 Flickor, Div 2 Norra Råda BK - Lidköpings FK Svart Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-07 12:30 Flickor, Div 6 Lidköping Råda BK Grön - Saleby/Trässberg/N.Härene Rådavallen B-plan
2019-09-07 12:30 Pojkar, Div 14 Vara Råda BK Vit - Främmestads IK Rådavallen B-plan
2019-09-07 15:30 Pojkar, Div 8 Trollhättan Råda BK Vit - Lidköpings FK Vit Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-08 09:30 Pojkar, Div 9 Götene Råda BK Grön - Källby IF Rådavallen B-plan
2019-09-08 11:30 Pojkar, Div 6 Norra Råda BK Vit - Lidköpings FK Svart Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-08 12:30 Pojkar, Div 9 Lidköping Råda BK Vit - IFK Falköping FF Vit Rådavallen B-plan
2019-09-08 12:30 Pojkar, Div 11 Skövde Råda BK Grön - IFK Hjo Rådavallen B-plan
2019-09-08 13:30 Flickor, Div 4 Trollhättan Råda BK GrönVit - Vallens IF Rådavallen
2019-09-08 15:30 Pojkar, Div 13 Götene Råda BK Blå - Töreboda IK Rådavallen B-plan
2019-09-08 15:30 Pojkar, Div 13 Skövde Råda BK Grön - Falköpings FK Röd Rådavallen B-plan
2019-09-08 18:30 Flickor, Div 8 Lidköping Råda BK Grön - Skara FC Rådavallen B-plan
2019-09-10 19:00 Damer, Div 4 Nordvästra Råda BK U - Saleby/Järpås Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-11 19:15 Pojkar, Div 1 Västergötland 19+ Råda BK - IFK Falköping FF Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-12 19:15 Pojkar, Div 5 U15 Norra Råda BK - Vänersborgs FK Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-13 19:15 Flickor, Div 2 Norra Råda BK - Skövde KIK Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-14 12:30 Flickor, Div 4 Skövde Råda BK Grön - Väring/Ulvåker Rådavallen C-plan
2019-09-14 12:30 Flickor, Div 8 Lidköping Råda BK Vit - Ardala GoIF Rådavallen B-plan
2019-09-14 13:00 Herrar, Div 4 Norra Råda BK - Skara FC Rådavallen A-plan
2019-09-14 15:30 Flickor, Div 6 Falköping Råda BK Vit - Kinnarp-Slutarps IF Rådavallen B-plan
2019-09-15 Pojkar, Div 8 Norra Råda BK Grön - Ospecificerat lag (9) Rådavallen
2019-09-15 09:30 Pojkar, Div 8 Lidköping Råda BK Grönvit - Sils IF Rådavallen C-plan
2019-09-15 09:30 Pojkar, Div 13 Skövde Råda BK Grön - Lidköpings FK Röd Rådavallen B-plan
2019-09-15 12:30 Pojkar, Div 11 Lidköping Råda BK Vit - Sils IF Rådavallen B-plan
2019-09-15 12:30 Pojkar, Div 6 Trollhättan Råda BK Grön - Trollhättans FK Vit Rådavallen C-plan
2019-09-15 12:30 Flickor, Div 7 Lidköping Råda BK - Vedums AIS Rådavallen B-plan
2019-09-15 15:30 Pojkar, Div 11 Falköping Råda BK Svart - Skara FC Vit Rådavallen B-plan
2019-09-15 15:30 Flickor, Div 6 Vara Råda BK Svart - Arentorp Helås FK Rådavallen
2019-09-15 15:30 Flickor, Div 4 Lidköping Råda BK Vit - Vedums AIS Rådavallen C-plan
2019-09-15 17:00 Damer, Div 2 Norra Götaland Råda BK - Skultorps IF Rådavallen A-plan
2019-09-18 18:00 Svenska Cupen omg. 1-3, damer Lidköpings FK - Kopparbergs/Göteborg Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-20 19:00 Damer, Div 4 Nordvästra Råda BK U - Rackeby/Kållandsö Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-21 09:30 Flickor, Div 6 Vara Råda BK Svart - Lidköpings FK Svart Rådavallen B-plan
2019-09-21 15:30 Pojkar, Div 9 Götene Råda BK Grön - IFK Mariestad Blå Rådavallen B-plan
2019-09-22 Flickor, Div 6 Lidköping Råda BK Grön - Ospecificerat lag (10) Rådavallen
2019-09-22 09:30 Flickor, Div 8 Lidköping Råda BK Vit - Vinninga AIF Rådavallen B-plan
2019-09-22 09:30 Pojkar, Div 9 Lidköping Råda BK Vit - Vinninga AIF Rådavallen
2019-09-22 09:30 Pojkar, Div 13 Lidköping Råda BK Svart - Lidköpings FK Vit Rådavallen B-plan
2019-09-22 12:30 Flickor, Div 7 Lidköping Råda BK - Vara SK Rådavallen B-plan
2019-09-22 12:30 Pojkar, Div 6 Norra Råda BK Vit - IFK Skövde FK Blå Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-22 15:30 Flickor, Div 4 Trollhättan Råda BK GrönVit - Hemsjö/Tollered Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-22 15:30 Pojkar, Div 11 Skövde Råda BK Grön - Mariestads BK Röd Rådavallen B-plan
2019-09-23 19:15 Pojkar, Div 1 Västergötland 19+ Råda BK - Skara FC Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-26 19:15 Pojkar, Div 5 U15 Norra Råda BK - Skoftebyns IF Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-28 09:30 Flickor, Div 4 Lidköping Råda BK Vit - Örslösa-Söne IK Rådavallen C-plan
2019-09-28 12:30 Pojkar, Div 8 Norra Råda BK Grön - IFK Tidaholm Vit Rådavallen C-plan
2019-09-28 16:30 Damer, Div 2 Norra Götaland Råda BK - Våmbs IF Rådavallen A-plan
2019-09-29 Pojkar, Div 6 Trollhättan Råda BK Grön - Ospecificerat lag (10) Rådavallen
2019-09-29 09:30 Pojkar, Div 8 Lidköping Råda BK Grönvit - Axvall/Varnhem Rådavallen C-plan
2019-09-29 09:30 Flickor, Div 6 Lidköping Råda BK Grön - Mellby IK Rådavallen B-plan
2019-09-29 12:30 Pojkar, Div 8 Norra Råda BK Grön - Våmbs IF Rådavallen C-plan
2019-09-29 12:30 Pojkar, Div 13 Skövde Råda BK Grön - IFK Falköping FF Blå Rådavallen B-plan
2019-09-29 15:00 Herrar, Div 4 Norra Råda BK - IFK Skövde FK Rådavallen A-plan
Oktober
2019-10-12 14:00 Pojkar, Div 2 Norra Lidköpings FK - Skepplanda/Lödöse Nygård Rådavallen Dinaplanen konstgräs
December
2019-12-31 Pojkar, Div 4 Västra Råda BK - Vänersborgs FK Rådavallen Dinaplanen konstgräs

Postadress:
Sils IF - Fotboll
Silbohofs IP
53334 Götene

Kontakt:
Tel: 0703511935
E-post: This is a mailto link

Se all info