Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram

Tabell och resultat - Pojkar, Div 4 Norra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-06-16 10:00 Skultorps IF - Töreboda IK WO (3 - 0) Orkanvallen A
2019-06-13 19:00 Sils IF - Götene IF 3 - 1 Silbohof A-plan
2019-06-12 19:00 Tidaholms GoIF - Sils IF 2 - 1 Ulvesborg A-plan
2019-06-11 19:00 Ulvåkers IF - Mariestads Ungdom 0 - 3 Åbrovallen A
2019-06-10 19:15 Gullspång/Hova/Finnerödja - IFK Falköping FF 3 - 1 Movallen A-plan
2019-06-10 19:00 Tidaholms GoIF - Götene IF 4 - 1 Ulvesborg B-plan
2019-06-08 11:00 Tidaholms GoIF - Töreboda IK 6 - 1 Ulvesborg A-plan
2019-06-06 11:00 Falköpings FK - Götene IF 0 - 2 Falevi A
2019-06-03 19:00 Sils IF - Ulvåkers IF 6 - 1 Silbohof A-plan
2019-06-03 19:00 Skultorps IF - Tidaholms GoIF 1 - 3 Orkanvallen A
2019-05-30 18:00 Töreboda IK - IFK Falköping FF 4 - 6 Töreshov A-plan
2019-05-30 15:00 Gullspång/Hova/Finnerödja - Götene IF 1 - 1 e.f. Movallen A-plan
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Tidaholms GoIF 8 7 1 0 33-10 23 22 5 4 1 0 21-8 13 13 3 3 0 0 12-2 10 9
Skultorps IF 7 6 0 1 34-8 26 18 4 3 0 1 22-5 17 9 3 3 0 0 12-3 9 9
Sils IF 7 6 0 1 27-10 17 18 2 2 0 0 9-2 7 6 5 4 0 1 18-8 10 12
Mariestads Ungdom 7 5 0 2 42-15 27 15 3 2 0 1 14-7 7 6 4 3 0 1 28-8 20 9
Gullspång/ Hova/ Finnerödja 7 3 1 3 23-22 1 10 6 3 1 2 21-16 5 10 1 0 0 1 2-6 -4 0
Töreboda IK 7 2 0 5 14-37 -23 6 3 1 0 2 8-24 -16 3 4 1 0 3 6-13 -7 3
Ulvåkers IF 7 1 1 5 11-26 -15 4 4 1 0 3 5-11 -6 3 3 0 1 2 6-15 -9 1
Götene IF 7 1 1 5 8-24 -16 4 2 0 0 2 1-12 -11 0 5 1 1 3 7-12 -5 4
Falköpings FK 7 1 0 6 13-27 -14 3 4 1 0 3 6-12 -6 3 3 0 0 3 7-15 -8 0
IFK Falköping FF 6 1 0 5 10-36 -26 3 2 0 0 2 1-10 -9 0 4 1 0 3 9-26 -17 3
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-06-18 19:00 Gullspång/Hova/Finnerödja - Töreboda IK Gullmovallen A-plan
2019-06-18 19:00 IFK Falköping FF - Falköpings FK Odenvi Konstgräs
2019-06-18 19:00 Skultorps IF - Götene IF Orkanvallen B
2019-06-19 18:30 Götene IF - Ulvåkers IF Västerby IP A-plan
2019-06-19 19:15 Mariestads Ungdom - Tidaholms GoIF Vänershofs IP A
2019-06-20 18:30 Sils IF - Skultorps IF Silbohof A-plan
2019-06-25 19:00 Ulvåkers IF - IFK Falköping FF Åbrovallen A
2019-06-25 19:00 Töreboda IK - Sils IF Töreshov A-plan
2019-07-01 19:15 Falköpings FK - Gullspång/Hova/Finnerödja Falevi A
2019-07-03 19:00 Skultorps IF - Mariestads Ungdom Orkanvallen A
2019-07-03 19:00 Tidaholms GoIF - IFK Falköping FF Ulvesborg A-plan
2019-07-03 19:00 Töreboda IK - Falköpings FK Töreshov A-plan

Postadress:
Sils IF - Fotboll
Silbohofs IP
53334 Götene

Kontakt:
Tel: 0703511935
E-post: This is a mailto link

Se all info