Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram

Tabell och resultat - Damer, Div 4 Nordvästra

Senaste resultat
Tid Match Resultat Spelplats
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för senaste resultat
2019-08-23 18:30 Axvall U/Varnhem A - Råda BK U 1 - 5 Axevalla IP, A-plan
2019-08-23 18:30 Mellby IK - Saleby/Järpås 6 - 0 Mellbyvallen A
2019-08-22 18:30 Örslösa-Söne IK - Rackeby/Kållandsö 1 - 3 Sönevallen A
2019-08-21 18:45 Götene FK U - IK Gauthiod U 5 - 0 Kinnevallen A-plan
2019-08-19 18:45 Rackeby/Kållandsö - Mellby IK 3 - 2 Degeberg IP A-plan
2019-08-19 18:45 Örslösa-Söne IK - Råda BK U 1 - 8 Sönevallen A
2019-08-14 19:00 Mellby IK - Råda BK U 0 - 1 Mellbyvallen A
2019-08-14 19:00 Saleby/Järpås - Sils IF U (9:9) 1 - 3 Järpåsvallen A-plan
2019-08-12 19:00 Axvall U/Varnhem A - Götene FK U 2 - 3 Axevalla IP, A-plan
2019-08-11 18:00 Örslösa-Söne IK - IK Gauthiod U 1 - 7 Sönevallen A
2019-08-11 18:00 Sils IF U (9:9) - Rackeby/Kållandsö 3 - 1 Silbohof A-plan
2019-08-09 19:00 Götene FK U - Råda BK U 2 - 4 Sörbovallen
Tabell Totalt Hemma Borta
Lag S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P S V O F GM-IM D P
S
= Spelade matcher,
V
= Vunna matcher,
O
= Oavgjorda matcher,
F
= Förlorade matcher,
GM
= Gjorda mål,
IM
= Insläppta mål,
D
= Differens,
P
= Poäng
Widget
Hämta widget för tabell
Sils IF U (9:9) 10 8 0 2 34-19 15 24 5 3 0 2 20-13 7 9 5 5 0 0 14-6 8 15
Götene FK U 11 7 2 2 36-20 16 23 6 4 1 1 24-6 18 13 5 3 1 1 12-14 -2 10
IK Gauthiod U 11 7 1 3 47-21 26 22 6 4 0 2 19-10 9 12 5 3 1 1 28-11 17 10
Rackeby/ Kållandsö 12 7 0 5 27-18 9 21 6 4 0 2 12-9 3 12 6 3 0 3 15-9 6 9
Mellby IK 12 6 2 4 32-13 19 20 6 3 1 2 12-5 7 10 6 3 1 2 20-8 12 10
Råda BK U 10 6 1 3 26-13 13 19 3 1 1 1 4-3 1 4 7 5 0 2 22-10 12 15
Axvall U/ Varnhem A 10 2 1 7 16-26 -10 7 6 1 0 5 10-16 -6 3 4 1 1 2 6-10 -4 4
Örslösa-Söne IK 12 2 1 9 12-46 -34 7 6 1 1 4 5-27 -22 4 6 1 0 5 7-19 -12 3
Saleby/ Järpås 10 0 0 10 8-62 -54 0 5 0 0 5 5-38 -33 0 5 0 0 5 3-24 -21 0
Kommande matcher
Tid Match Arena
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widget för kommande matcher
2019-08-26 19:00 Råda BK U - Sils IF U (9:9) Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-08-30 18:15 Rackeby/Kållandsö - Axvall U/Varnhem A Hagavallen, Kållandsö A-plan
2019-09-01 16:00 Saleby/Järpås - Örslösa-Söne IK Salebyvallen A-plan
2019-09-01 17:00 Råda BK U - Götene FK U Rådavallen A-plan
2019-09-04 18:00 Sils IF U (9:9) - Mellby IK Silbohof A-plan
2019-09-04 18:00 Råda BK U - IK Gauthiod U Rådavallen A-plan
2019-09-05 18:00 Axvall U/Varnhem A - Saleby/Järpås Axevalla IP, A-plan
2019-09-05 18:00 Örslösa-Söne IK - Sils IF U (9:9) Sönevallen A
2019-09-06 18:00 Götene FK U - Rackeby/Kållandsö Sörbovallen
2019-09-10 19:00 Råda BK U - Saleby/Järpås Rådavallen Dinaplanen konstgräs
2019-09-12 17:30 Sils IF U (9:9) - Axvall U/Varnhem A Silbohof A-plan
2019-09-15 16:00 Mellby IK - Örslösa-Söne IK Mellbyvallen A

Postadress:
Sils IF - Fotboll
Silbohofs IP
53334 Götene

Kontakt:
Tel: 0703511935
E-post: This is a mailto link

Se all info