Hoppa till sidans innehåll

Spelprogram

Spelprogram - Dam-DM 2009

Spelprogram
Tid Matchnr Match Resultat Spelplats
Röd text
= Ändrad matchtid 
Röda utropstecknet
= Peka på utropstecknet så visas en notering 
Widget
Hämta widgets för denna tävling
Omgång 0
2009-03-08 13:00 200070001 Skara FC (3) - Tidavads IF (5) 9 - 1 Sparbanken Arena
2009-03-14 11:00 200070003 Källby IF (4) - Kinne-Vedums IF (3) 3 - 1 Eolsborg
2009-03-14 14:00 200070002 IFK Hjo (5) - Norra Fågelås IF (4) 0 - 7 Guldkroksvallen
2009-03-15 11:00 200070004 Borås GoIF (4) - Hemsjö IF (5) 5 - 1 Borås Arena
2009-03-18 19:00 200070005 Äspereds IF (5) - Mariedals IK (4) 0 - 4 Kransmossens IP
Omgång 1
2009-03-01 13:00 200070010 Trollhättans BoIS (5) - Trollhättans FK (3) 0 - 2 Edsborgs IP konstgräs
2009-03-17 19:00 200070012 IFK Öxnevalla (5) - Tranemo IF (3) 0 - 3 Eksätersvallen
2009-03-19 19:00 200070006 Skara FC (3) - Mullsjö IF (5) 4 - 1 Sparbanken Arena
2009-03-21 12:00 200070011 Vårgårda IK (5) - Källby IF (4) 5 - 1 Björkvallen
2009-03-22 00:00 200070014 Mariedals IK (4) - Rävlanda AIS (4) 2 - 1
2009-03-22 08:15 200070013 Borås GoIF (4) - IK Friscopojkarna (3) 0 - 3 Borås Arena
2009-03-22 15:00 200070007 IFK Emtunga (4) - Hörnebo SK (3) 3 - 1 Ängevi
2009-03-22 15:45 200070009 Vänersborgs IF (4) - Lidköpings IF (3) 1 - 5
2009-03-29 12:00 200070008 Norra Fågelås IF (4) - Ulvåkers IF (3) 1 - 5 Guldkroksvallen
Omgång 2
2009-04-13 16:00 200070016 IFK Emtunga (4) - Mariestads BoIS FF (2) 4 - 1 Mossbrotts IP
2009-04-20 19:30 200070015 Skara FC (3) - IK Gauthiod (1) 0 - 3 Sparbanken Arena
2009-04-21 19:00 200070021 IK Friscopojkarna (3) - Dalsjöfors GoIF (1) 0 - 2 Katebovallen
2009-04-29 19:00 200070017 Ulvåkers IF (3) - Falköpings KIK (1) 1 - 4 Åbrovallen
2009-04-29 19:00 200070022 Mariedals IK (4) - Holmalunds IF (2) 1 - 0 Kransmossens IP
2009-04-30 18:30 200070018 Lidköpings IF (3) - Sils IF (2) 1 - 4 Lockörns IP
2009-05-03 17:00 200070020 Vårgårda IK (5) - Tranemo IF (3) 4 - 1 Tånga Hed
2009-05-04 19:00 200070019 Trollhättans FK (3) - Skepplanda BTK (2) 2 - 1 Stavrelunds IP
Omgång 3
2009-06-03 20:00 200070024 Mariedals IK (4) - IK Gauthiod (1) 1 - 3 Hedvigsborg
2009-07-02 19:00 200070025 IFK Emtunga (4) - Sils IF (2) 1 - 2 Mossbrotts IP
2009-07-30 19:00 200070023 Vårgårda IK (5) - Falköpings KIK (1) 0 - 6 Tånga Hed
2009-08-03 19:00 200070026 Trollhättans FK (3) - Dalsjöfors GoIF (1) 0 - 4 Stavrelunds IP
Omgång 4
2009-08-18 19:00 200070028 IK Gauthiod - Dalsjöfors GoIF 1 - 3 Lunnevi konstgräs
2009-08-26 18:00 200070027 Sils IF (2) - Falköpings KIK (1) 5 - 1 Silbohof
Omgång 5
2009-09-15 19:00 200070029 Sils IF (2) - Dalsjöfors GoIF 4 - 1 Sparbanksvallen Götene konstgräs

Postadress:
Sils IF - Fotboll
Silbohofs IP
53334 Götene

Kontakt:
Tel: 0703511935
E-post: This is a mailto link

Se all info